Plywacybielawa.pl: na zawodach w Dzierżoniowie

W minioną sobotę 24.11.2018 jak co roku na dzierżoniowskiej pływalni odbył się VI Andrzejkowe Zawody Pływackie. W imprezie tej brało udział ponad 250 zawodników z 16 klubów dolnośląskich.
Nasz Klub reprezentowało 17 zawodników. Był to bardzo udany występ podopiecznych trenerki Justyny Dądeli oraz Mateusza Urbana. Nasi zawodnicy zdobyli 4 medale w tym 3 złote i 1 srebrny oraz wysokie miejsca poza podium. Dla niektórych uczestników były to pierwsze zawody oraz ich pierwsze starty, w których zmagali się z dużym stresem – zmotywowało to ich do dużego zaangażowania finalnie wykazali się dobrymi wynikami.

W kategorii 8lat Filip Bernacik zdobył złoty medal na 25m stylem dowolnym (18,65) oraz srebrny medal na 25m stylem grzbietowym. Marta Wochnik zdobyła złoty medal na 25m stylem klasycznym (24,07) oraz wysokie 6 szóste miejsce na 25 m stylem dowolnym. Kornelia Romaniuk zajęła wysokie szóste miejsce na 25m stylem klasycznym. W kategorii 7 lat Dawid Tomczyk zdobył złoty medal na 25m stylem grzbietowym (23,56). Lena Kowalczyk zajęła wysokie 5 miejsce na 25m stylem grzbietowym. Marcelina Moczulska w kategorii 6 lat zdobyła wysokie szóste miejsce. Antoni Kocoń, Antonina Skwara, Alicja Pendyk, Hubert Raszewski, Ksawery Ruszkiewicz, Emilia Gajecka, Nadia Kurcab, Kacper Dudek, Zuzanna Białek, Wojciech Parulski ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Gratulujemy zawodnikom sukcesów oraz rodzicom i kibicom za wspaniałe wsparcie. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie oraz dobrą organizację zawodów.